2022. július 3., vasárnapMa Kornél napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 398,00 Ft | USD: 381,00 Ft | CHF: 397,00 Ft
2022.07.03. Kornél Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 398,00 Ft | USD: 381,00 Ft | CHF: 397,00 Ft

A Fradi visszatért a győztes útra, a Gyirmót bánta

A legutóbbi három bajnokságot megnyerő zöld-fehérek az előző két fordulóban csak egy pontot szereztek, a két találkozó között a Celtictől is kikaptak, és csak a hétközi, tököli kupameccsen (7–0) szakadt meg a rossz széria.

A bennmaradásért küzdő Gyirmót elleni meccs azért ideálisnak tűnt a botladozás feledtetésére, és már az első félidőben óriási fölényben játszott a címvédő – de hiába az öt szöglet és a hét kapura lövés, a házigazda gól nélküli állás mehetett pihenőre.

A második félidő elejét aztán nagyon megnyomta a Fradi, ez pedig korán eredményt is hozott, Kristoffer Zachariassen kicsit hosszan vette át a labdát, és mielőtt kapura lőhetett volna, lecsapott Myrto Uzuni, aki a bal alsóba tekert (0–1).

Maradt támadásban a vendégcsapat, előbb Róbert Mak lövését blokkolták, majd Uzuni próbálkozását hárította Hársfalvi András, aki pillanatokkal később látványos vetődéssel hatástalanított egy beadást is.