2022. augusztus 10., szerdaMa Emőd napja van. Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 395,00 Ft | USD: 385,00 Ft | CHF: 405,00 Ft
2022.08.10. Emőd Nappali nézet Éjszakai nézet EUR: 395,00 Ft | USD: 385,00 Ft | CHF: 405,00 Ft

A duplázó Cristiano Ronaldo volt a Manchester megmentője

Atalanta–Manchester United 2–2 (1–1)

Ole Gunnar Solskjaer alakulata a hétvégén némi meglepetésre simán, 3–0 nyerte a Tottenham elleni bajnoki rangadót, ráadásul idegenben, így jó előjelekkel várhatta az olaszországi összecsapást. Amelyet jól is kezdett, hiszen egy megpattanó lövésnek köszönhetően már az 5. percben közel járt a vezetés megszerzéséhez, Scott McTominaynek azonban nem volt szerencséje, a jobb oldali kapufa megmentette a hazaiakat.

Akik a legjobb védekezés a támadás gondolat mentén helyzetre góllal válaszoltak a 12. minutumban:

Josip Ilicic küldte kapura Duván Zapata centerezését 15 méterről és bár nem tűnt túlságosan veszélyesnek a próbálkozás, David de Gea bevédte azt.

A 32. percben egy nagy manchesteri védelmi hiba után Zapata került ziccerbe, Eric Baily azonban önfeláldozóan belevetődött a kolumbiai támadó közeli lövésébe és szögletre blokkolt. Igazán komoly egyenlítési lehetősége az első 45 percben nem is volt az MU-nak, nem úgy a hosszabbításban! Ekkor Bruno Fernandes egy remek beindulás után sarokkal készítette le a labdát a mögötte érkező Cristiano Ronaldónak, aki higgadtan értékesítette a ziccerét.

Összességében nem lehetett tehát elégedetlen Solskjaer, lélektanilag a legjobbkor jött a manchesteri gól, bosszúságot inkább Raphael Varane miatt érezhetett, aki éppen hogy visszatért, újra megsérült, a 38. percben le is kellett cserélni.

A második játékrész nagy United helyzettel indult, ezúttal Ronaldo készített elő és Bruno Fernandes tüzelt, egy jó helyen álló védőben azonban elakadt a labda. A lehetőségre pedig ezúttal is góllal válaszolt az Atalanta:

Harry Maguire ragadt be egy indításnál, így Zapata léphetett ki óriási helyzetben és mattolta is De Geát, hosszas videózás után pedig megadták a találatot.

Az utolsó 30 percben mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, ám az olaszok védelme jól állta a rohamokat, ráadásul veszélyes kontrákat is vezettek, így a manchesterieknek is oda kellett figyelniük az ellentámadásokra.

A hosszabbításban aztán a meccsen a történelem sokadszor ismételte önmagát: Ronaldo egy pontos lövéssel a 91. percben legalább az egyik pontot megmentette az angol csapatnak.

A többi pályán

A kora esti meccseken a még veretlen Salzburg egy Wolfsburgban elért sikerrel elsőként biztosíthatta volna helyét a legjobb 16 között, az edzőváltás után átesett német alakulat azonban 2–1-re nyert, így az osztrákok még izgulhatnak a nyolcaddöntő miatt. A címvédő Chelsea nyomasztó fölényben játszotta végig a Malmö elleni találkozót, a temérdek helyzet és a nagy ziccerek ellenére mégis csak egy góllal győzött, amelyet Hakim Zijes szerzett.

A Bayern a 26. percben törte meg a jeget a Benfica ellen, természetesen Robert Lewandowski révén, igaz a portugálok nem sokkal azt megelőzően szintén gólt szereztek, amelyet viszont videózás után les címén visszavont a játékvezető. A lengyel csatár a második bajor találatból is kivette a részét, ő készítette elő Serge Gnabry találatát, aki látványos mozdulattal, sarokkal duplázta meg közelről Julian Nagelsmann csapatának előnyét. A vendégek viszont még a szünet előtt szépítettek, Felipe Morato volt […]

A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!

Forrás:

*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!

Lehet, hogy érdekel...

A magyar válogatott a második helyen zárta a kanadai világbajnokságot

Jól rajtoltak a mieink, a szombati nap két magyar aranyérmet  (a Kiss Blanka, Lucz Anna …