Kanász-Nagy Máté azzal kezdte a felszólalások sorát, hogy az államnak a munkavállalók védelme lenne a feladata.
Tizenkét év fideszes kormányzás után kijelenthető, hogy az állam a legrosszabb munkáltató hazánkban
– jelentette ki az LMP-s politikus, aki szerint a jóléthez és az életminőséghez minőségi közszolgáltatásokra van szükség, amiben az oktatásnak kulcsszerepe van. Kanász-Nagy Máté arról beszélt, hogy a Fidesz-kormány úgy viselkedik a pedagógusokkal, ahogy egy nagyvállalat igazgatója a gyártósor mellett robotoló munkavállalókkal. Az ellenzéki képviselő arra volt kíváncsi, hogy kompenzálják-e az inflációt, biztosítják-e az automatikus béremelést, és a pedagógusbérek 2030-ig elérik-e az osztrák bérszínvonalat.
„Van annak egy diszkrét bája, amikor a Soros György pénzéből kampányoló baloldal kizsákmányoló nagytőkésekről beszél” – reflektált Rétvári Bence, hozzátéve:
Nagyon szép beszéd volt, tisztelt képviselő, csak a torka véres, mert önök ebből a pénzből vannak itt a parlamentben.
Az államtitkár leszögezte: egyetért azzal, ha a gazdaság teljesítménye lehetőséget kínál rá, hogy nagyobb mértékű pedagógusbér-emelés legyen, de azt is elmondta: Kanász-Nagy Máté szövetségesei, akikkel együtt indult a választáson, korábban csökkentették a pedagógusbért, iskolákat zártak be és tanárokat bocsátottak el.
Majdhogynem helikopterrel szórták a pénzt
Mellár Tamás felszólalásában arról beszélt, hogy a kormány költségvetési kiigazítása valójában megszorítás, és ennek nagy részét az állampolgárok fogják megfizetni. A Párbeszéd képviselője kitért arra is, hogy a kormány 2017 óta gazdaságélénkítő programot hajtott végre, gyorsított ütemben hívta le az uniós forrásokat, és hatalmas állami beruházások voltak.
Az ellenzéki politikus úgy fogalmazott, „majdhogynem helikopterrel” szórták a pénzt annak érdekében, hogy a választáson nyerni tudjanak, miközben a nemzeti tőkés osztály olyan gazdasági rendszert működtet, amely nem produktív és nem versenyképes.

Tállai András különlegesnek nevezte Mellár Tamás fejtegetését, majd leszögezte, hogy a 2023-as évi költségvetés tervezete a béke és biztonság költségvetési tervezete. Az államtitkár kiemelte, hogy Magyarország a legnehezebb időszakban is egyensúlyi költségvetést tud biztosítani, a költségvetés megtartja gazdaság termelékenységi és növekedési képességét, valamint megvédi a magyar családokat a mérhetetlen rezsiár-növekedéstől.
Szabadi István, a Mi Hazánk politikusa a Postának szentelte napirend előtti hozzászólását. Szerinte a vállalat vezetése eltávolodott a tradicionális értékektől, profitorientált a szemlélet, a postai dolgozók jelentős része minimálbérért vagy kicsivel magasabb összegért dolgozik. A képviselő azt kérte, hogy ne engedjék a kistelepülési posták bezárását. Fónagy János államtitkár válaszában világossá tette, hogy a posta a magyar állami intézményrendszer egyik legfontosabb tagja. A béreket a lehetőségeikhez és erejükhöz mérten eddig is igyekeztek karbantartani, a szándékuk a jövedelmek növelése, de ennek vannak gazdasági korlátai.
Kik hiányoznak az extraprofitadóból?
Tóth Bertalan azzal kezdte felszólalását, hogy ma már egy közszolgálati híradót könnyű összetéveszteni egy Bödőcs-szatírával, ezután Parragh László szavait idézte. Kitért a miniszterelnök leendő fizetésemelésére is, majd feltette a kérdést: mi lenne, ha a pedagógusok és a szociális dolgozók bérét is a házelnök fizetéséhez igazítanák?

Az MSZP frakcióvezetője elmondta: abban egyetértenek, hogy a bankok, a biztosítók és a multik nagyobb arányban vegyék ki a részüket a közteherviselésből, de a rendelet hiányos, mert hiányoznak belőle a kaszinók, a NER oligarchái, az állami beruházások kivitelezői és az autógyárak. Az MSZP olyan szabályozásra tesz javaslatot, amely alapján a nagyvállalatok nyereségének egy részéből a munkavállalók kapnának juttatást.
Tuzson Bence államtitkár válaszában arra hívta fel a figyelmet, hogy az MSZP annak idején nem kivezette a válságból az országot, hanem még mélyebb válságba sodorta, „még az adót is megadóztatták”, csökkentek a bérek, elvették a 13. havi nyugdíjat, az egekbe szöktek a rezsiárak, az emberekre terhelték a válság következményeit. A kormánypárti politikus leszögezte, hogy Magyarország jó gazdasági pályán van, és mindig azt tekintették a legfontosabbnak, hogy az emberek jövedelme még ilyen helyzetben se csökkenjen.
Fekete-Győr András és a Gyurcsány-gyámság
Fekte-Győr András volt a következő felszólaló, aki azzal kezdte, hogy
mondjuk ki: az Orbán-csomag egy történelmi mértékű megszorítócsomag.
A […]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2022/06/07/nagyon-szep-beszed-volt-tisztelt-kepviselo-csak-a-torka-veres/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!