A KSH adatai szerint a törvényhozók, a bírák és az ügyészek a többi jogászi munkakörhöz képest magasan a legtöbb pénzt viszik haza munkájuk ellenértékeként, az ügyvédek pedig – meglepő módon – a legkevesebbet – szúrta ki a Jogi Fórum szakmai hírportál.
Csaknem negyvenezer forinttal nőtt a magyarok bruttó átlagkeresete 2019-ben és 2020-ban – ezt mutatják a KSH 2020-as statisztikái, amelyek szerint az átlag bruttó fizetés tavaly 403 616 forint volt. Vannak azonban, akik ennek az ötszörösét is megkeresik – méghozzá teljesen legálisan.
A hivatalos adatok szerint ma Magyarországon a legmagasabb havi átlagfizetés bruttó 1,97 millió forint – a bérlistát ezzel az összeggel a légi forgalmi irányítók vezetik. A listavezetők mintegy 30 százalékkal keresnek többet, mint a második helyezett törvényhozók, miniszterek és államtitkárok.
A top 20 legjobban keresők között többségben vannak a gazdasági szakemberek, a vállalatok különböző szakterületeinek vezetői, de a második hely birtokosai a törvényhozók 1,38 millió forintos átlagjövedelemmel. A 9. helyen a bírák vannak 1,1 milliós átlagkeresettel, míg az ügyészeknek „csak” a 17. hely jutott – ők havonta átlagosan 978 ezer forintot könyvelhetnek el.
Nem jutottak be a top 20-ba a jogtanácsosok bruttó 754 ezer, az „egyéb jogi foglalkozásúak” bruttó 558 ezer, a közjegyzők bruttó 475 ezer forint havi keresettel, és az ügyvédek sem bruttó 370 ezer forintos havi átlagjövedelmükkel.
A statisztikák szerint a jogi végzettségűek 50 év fölött keresnek a legjobban, kivéve az ügyvédeket, akik 30–39 éves koruk között viszik haza a legtöbb pénzt.
[…]
A teljes cikk megtekintéséhez és tovább olvasásához KATTINTSON IDE!
Forrás:
https://index.hu/belfold/2021/10/31/ma-mar-az-ugyvedek-keresnek-legrosszabbul-a-jogaszok-kozott/
*Tisztelt Olvasó! Amennyiben a cikk tartalma módosult vagy sértő elemeket tartalmaz, kérjük jelezze számunkra info@net-front.hu e-mail címen!